Виживає не сильніший і не розумніший, а той, хто краще реагує на зміни, що відбуваються. Гордон Драйден

Школа – складний живий організм.  Учень заходить до класу і не замислюється,  скільки людей працюють для цього.  Щодня творчі, фізичні, духовні енергії багатьох людей зливаються воєдино, щоб учень зайшов до класу. Нота кожного є складовою загальної мелодії. Тоді вона звучить… А диригентська паличка – в руках директора школи. Важко переоцінити роль директора . Саме він комплектує команду, визначає домінанти діяльності, будує імідж своєї школи. Директор – обличчя, візитна картка школи. Сьогодні керівник навчального закладу – адміністратор, економіст, юрист, маркетолог, pr – менеджер, фахівець з кадрів. І, звичайно, психолог, соціолог, педагог. Мабуть у першу чергу педагог. Людина творча, креативна, надзвичайно відповідальна. Директор визначає вектор розвитку навчального закладу.

Необхідно зробити  однодумцем кожного працівника, виплекати команду. Позитивна соціальна рекомендація для школи – це учні, кадри, конкурентоспроможність. Працювати над набуттям рис, завдяки яким діяльність буде ефективною, а послуги матимуть попит. «Хороша школа» - це школа, якій батьки доручають своїх дітей зі спокійною душею. Будуємо  Хорошу школу. Одна із характеристик ефективної школи – уміння максимально оперативно реагувати на соціальні зміни. Як важливо при цьому не розгубити, не розвіяти за вітром те розумне, добре, вічне… Навчаючи людину бути сучасною, не забувати про загальнолюдське, про те, що поза часом, поза простором. Створюємо школу з традиціями, освяченими часом. Тоді школа стане маленьким всесвітом, світом, що доповнює загальну схему світобудови. Тоді яскраво сяючі шкільні зірки утворять єдиний Педагогічний шлях.