Євроклуб "ОБРІЙ"

«Успіх   приходить до  відповідальних та  наполегливих!»

Учениця 10-А класу  КЗ «СЗШ № 20 ім. О.І. Стовби» Сазонова  Вікторія  є членом  шкільного євроклубу «Обрій» (керівник Гончар Ольга Петрівна) зовсім нещодавно: з вересня 2016 року. Проте дівчина одразу із великою зацікавленістю поринула у вирій подій євроклубівського життя школи. Віка добре вчиться, багато читає, цікавиться історією, географією, літературою, інформатикою. Дисциплінована та відповідальна. Уміє організувати та контролювати свій час. Допитлива, старанна і наполеглива. За характером – добра, лагідна, скромна. Багато вільного часу приділяє молодшому брату. Вікторія із повагою ставиться до друзів, виявляє співчуття, готова прийти на допомогу. Однокласники її поважають та радо спілкуються з нею. Дівчина добре вихована, поважає дорослих, ніколи не образить молодших за віком.

Однокласниця, подруга та партнер Вікторії  по євроклубівському руху Катерина Дубина  говорить: «Віку ми цінуємо, насамперед, за добре серце і працьовитість. Незважаючи на скромність та врівноваженість, у важливих ситуаціях вона може сконцентруватися, «зібратися», виявити організованість і силу волі. Вона впевнено крокує до своєї мети – самореалізуватися у житті та стати успішною».

А успіх, як відомо, приходить до відповідальних і наполегливих. І підтвердження тому – найкращий у місті результат Вікторії в он-лайн євро вікторині Представництва ЄС в Україні. Учениця СЗШ №20 увійшла у 100 найкращих учасників, у загальній сумі набрала 8371 балів та посіла 22 місце. Вітаємо Віку із першим кроком на шляху до мрії!

Смоляр О.В., заступник директора з ВР СЗШ № 20

Посилання на фото:

Євроклубівці ШЄК «Обрій»  СЗШ № 20 імені О.І. Стовби м. Кам’янського до Дня Європи в Україні провели «круглий стіл» за темою «Навчання в Європі: переваги і ризики». На захід були запрошені учні 9-11 класів.

Євроклубівці презентували найвідоміші та престижні навчальні заклади європейських країн, окремо зупинилися на вищих навчальних закладах, які приймають на навчання українську молодь (Польща, Чехія, Словенія). Відбулося обговорення щодо позитивних надбань та ризиків навчання за кордоном. Серед переваг закордонного навчання називалися такі факти: високий рівень якості освіти, де велику увагу приділено практичному втіленню отриманих знань; студенти мають можливість проходити практику в успішних компаніях; розширення кругозору і можливість побачити життя під іншим ракурсом; знайомство з іншою культурою, що дасть змогу вжитися у традиції і пізнати менталітет часом дуже полярних народностей; насичене і цікаве життя студентства; отримання диплома міжнародного зразка, який дасть переваги при працевлаштуванні вдома і в будь-якій країні світу. Серед недоліків і ризиків навчання за кордоном називалися: висока вартість навчання та проживання; необхідність адаптації до культури і менталітету іншої країни; віддаленість від дому; мовний бар’єр;  вузька спеціалізація навчання: якщо у нас готують студентів широкого профілю, то за кордоном навчання проводиться тільки в одному напрямку, що, в принципі, виключає можливість подальшої роботи в іншій професії.

Виступи учасників «круглого столу» були ґрунтовними, насичені конкретними прикладами та фактами, свою точку зору виступаючі висловлювали аргументовано і переконливо. Дискусія розгорнулася між прихильниками та противниками навчання за кордоном. В результаті дійшли згоди: кожен вирішує сам, де йому вчитися – на Батьківщині чи за кордоном, бо той, хто дійсно прагне отримати знання і стати відмінним фахівцем, стане їм незалежно від того, де він буде отримувати освіту. Але, якщо говорити про кар’єрне зростання, то закордонна освіта надає для цього набагато ширші можливості. Українська вища освіта переживає зараз реформування і ми сподіваємось, що, невдовзі, вона зможе конкурувати з закордонною вищою освітою.  Однак слід пам’ятати, що досягти успіху можна тільки наполегливою працею.

Посилання на фото:

Мандрівна освітня виставка «Кожен має право знати свої права» , що організована в рамках ініціатив, які впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини ; проекту «Права людини понад усе» за підтримки  Міністерством міжнародних справ Канади та програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  «Права людини в дії», в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» завітала 28 лютого 2017 року до комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 20 імені О.І. Стовби» міста Кам’янського. Члени шкільного євроклубу «Обрій» 7-8 лютого 2017 р. пройшли підготовку гідів для даної виставки, творчо підійшли до отриманого матеріалу і представили свій варіант екскурсії про права людини. Виставку відвідали учні сьомих, дев’ятих і десятого класу школи, а також десятикласники сусідньої школи № 37. Присутні отримали уявлення про еволюцію прав людини, про базові положення конвенції прав людини. За допомогою фотоматеріалів, історичних документів, цитат перед відвідувачами розгорнулася панорама окремих стандартів прав людини і основоположних свобод. Цікавим був матеріал присвячений правам дитини. Екскурсоводи вдало підводили відвідувачів до розуміння прав людини задаючи їм питання, даючи їм можливість висловити свою точку зору щодо певної події. Присутні висловлювали подяку за змістовну і креативну розповідь про такі важливі питання, пов’язані з правами людини.