Дистанційне навчання

Дистанцiйне навчання — це форма навчання з використанням комп’ютерних і телекомунікаційних технологій, які забезпечують інтерактивну взаємодію викладачів та учнів на різних етапах навчання і самостійну роботу з матеріалами інформаційної мережі.

КЗ СЗШ №20 ім. О.І.Стовби КМР (відео "Кращі практики дистанційного навчання")

про організацію освітнього процесу

з використанням дистанційних технологій

1. Під час організації освітнього процесу з використанням дистанційних технологій  заклад працює на освітній платформі Classroom.
  2. Дистанційні уроки проводяться у двох формах:  синхронному та асинхронному режимах. В асинхронному режимі облік відвідування не проводиться, у синхронному – проводиться із відміткою у класному журналі. Відсуні відмічаються у випадку наявності медичних документів або пояснювальних документів від батьків.
  3.       Обов’язки вчителів – предметників

Подача навчального матеріалу вчителем здійснюється у вигляді:

• Онлайн-уроків (45 хв. відповідно до розкладу);
  • Відеоуроків;
  • Посилання на відео, текстові матеріали тощо.

Вчитель прописує чіткий алгоритм виконання завдань учнями: надає опорні конспекти, схеми, порядок дій тощо.

Учні отримують:

• Завдання в реальному часі (згідно розкладу);
  • Завдання на виконання у визначений вчителем термін.
  1. Перевірка та оцінювання поточних робіт учнів

Здати роботу на перевірку учень забов’язаний в термін, визначений вчителем.

Вчитель забов’язаний своєчасно здійснювати перевірку робіт.

Роботи, не здані в указаний термін (без поважних причин), перевірятися не будуть. Проблемні питання вирішуються індивідуально.

1.        Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів

Тематичне оцінювання здійснюється відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень.

Контрольні, самостійні, практичні та лабораторні роботи є обов’язковими для виконання.

Під час призупинення навчання безпосередньо в закладах освти, у разі невиконання обов’язкових видів робіт без поважних причин, у відповідну клітинку журналу ставиться позначка «н/а»: неатестований, тематична оцінка виставляється як середнє арифметичне з урахуванням невиконаних робіт. При виставленні тематичної оцінки також враховується активність учнів під час вивчення теми.

1.        Обов’язки  батьків

На батьків покладається відповідальність забезпечення навчання з використанням дистанційних технологій.

У разі відсутності технічних можливостей батьки (або особи, що їх заміняють) забов’язані повідомити про це вчителя і отримати завдання альтернативним способом.

Відповідно до принципів академічної доброчесності учень виконує завдання самостійно. Списування, видавання чужої роботи за свою, є недопустимим і не підлягає оцінюванню.

Графік консультацій учнів та батьків з вчителями-предметниками: з 15.00 до 18.00 у робочі дні тижня.

1.  Обов’язки  класних  керівників

На класних керівників покладається відповідальність за організацію навчання з використанням дистанційних технологій. Класний керівник забов’язаний:

• Володіти інформацією щодо наявності в учнів технічних можливостей для роботи;
  • Вчасно повідомляти вчителям-предметникам причину невиконання робіт учнями;
  • Постійно тримати зв'язок з батьками, учнями та вчителями-предметниками.

Забороняється оприлюднювати результати навчальних досягнень класу в загальних  чатах  та  соціальних  мережах.